Jdi na obsah Jdi na menu
 


pijavičky v rodinách

Chtěla bych z  pohledu několikaleté praxe v oblasti hirudoterapie, zveřejnit svůj postoj k nakupování pijavic od terapeutů k domácímu samopřikládání.

Nesdílím názory chovatelů a tedy prodejců pijavic, kteří vybízejí lajckou veřejnost, aby celé rodiny měly doma své pijavice a vzájemně si je opakovaně přikládaly.

Z praxe vím, že účinné a unikátní látky, které pijavice mají va svých slinách NEJSOU pro každého z nás a navíc přiložení pijavice na NEVHODNÉ místo na těle, může způsobit potíže s nedozírnými následky.

Konzultujte přikládání pijavic s lékaři, informujte je o pozitivních účincích, které jste sami u terapeuta zaznamenali. Lékařská věda získává nový náhled na konzervativní léčbu a tím dochází k vynikající komunikaci mezi lékařem a hirudoterapeutem.

Sama osobně informuji při preventivních prohlídkách svého zubního lékaře, gynekologa, obvodního lékaře... Pokuste se vyrovnat s případným nepochopením lékařů, uvědomme si, že i pro ně tato doba je složitá.

Hledejme cestu SPOLEČNĚ. Vždyť cílem lékaře a terapeuta je vždy zdraví pacienta a dobrý pocit z čestně a kvalitně odvedené práce.

 

                               Ivana Tyllerová